top of page
rafting-883523 (1).jpg
Açık hava çift

Trekking

Trekking, doğa sporlarının en hafif kollarından biridir. Uzun ve yorucu yürüyüş anlamına gelir. Sizler için otelimizin etrafında hazırladığımız oksijen dolu patika yolları takip ederek trekking yapabilirsiniz.
cynthia-andres-0DiBKEADw8A-unsplash.jpg

Rafting

Rafting, dünyanın dört bir yanındaki ekstrem spor seven adrenalin tutkunlarının listesinde üst sıralarda yer alan heyecan verici bir aktivitedir. Kaçkar Dağları’nın kuzeye, yani Karadeniz’e bakan yamaçlarında yağmur ve kar suları ile beslenen onlarca derenin birleşmesiyle oluşan Fırtına Deresi, debisinin yüksek olması nedeniyle rafting için Türkiye’deki sayılı parkurlardan biridir. Misafirlerimiz istedikleri taktirde,  otelimizin yakınında yer alan anlaşmalı tesislerimizde bu heyecanı doyasıya yaşayabilirler.
17177-osmanunlu-palovit-selalesi-6068-95

Palovit Şelalesi

Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten dere yatağına doğru köpük köpük çağlamaktadır. Zilkale’ye 6 kilometrelik mesafede yer alan Palovit, kayalık alandaki yüksek bir noktadan kendisini seyredenlere muhteşem bir görsel şölen sunmaktadır. Rize'ye gelip de Paloviti görmeden gitmek olmaz.
Hemen Konum Al
zilkale(1).jpg

Zil Kale

Zilkale, Çamlıhemşin ilçesinin 12 km güneyinde, Fırtına Vadisi’ndeki bir geçide hâkim yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış, 8 burç ve 1 gözetleme kulesinden oluşan, savunma hendeği durumundaki Zil deresine merdivenle inilen bir kale olup, kesin yapım tarihi bilinmemektedir. Zilkale ile otelimiz arası mesafe 12 km olup, araçla ulaşım yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Zilkale’nin Çamlıhemşin’de görülmesi gereken yerler arasında  ilk sırada olduğu söylenebilir.

Hemen Konum Al
pokut bulut denizi.jpg

Pokut ve Sal Yaylaları

Misafirlerimiz, konağımızın bulunduğu Çamlıhemşin’de yer alan eşsiz Pokut ve Sal Yaylaları’nı ziyaret ederek eşsiz manzaraların keyfini çıkarabilirler. Bu yaylalara gittiğinizde bulutlar ayaklarınızın altında olacaktır. Pokut, Fırtına ve Hala derelerinin oluşturduğu vadi arasında bulunan Sal-Hazindağ yayla dizisinin ilkidir. Doğa yürüyüşü yapmak, fotoğraf çekmek ve dinlenmek için ideal bir ortama sahip olan yayla, zengin biyolojik çeşitliliğinin yanı sıra özgün mimarisiyle de dikkat çekmektedir. 

Hemen Konum Al

Gito-Yaylası.jpg

Gito Yaylası

Gito Yaylası’na, Fırtına Vadisi'nden güney yönüne doğru manzaralı bir orman yolundan ulaşılır. Gito,  kendinizi bulutların üzerinde hissedeceğiniz, eşsiz doğasıyla bilinen bir yayladır. Dudi Konağı’ndan uzaklığı 4 km olup araçla ulaşım yaklaşık 11 dakika sürmektedir.

Hemen Konum Al

ayder.jpg

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası sadece Türkiye’de  değil tüm dünyada adını duyurmuş sayılı yaylalar arasındadır. Muhteşem doğasıyla insanları büyüleyen Ayder, muhakkak görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. İster otelimizin düzenlediği turlarla isterseniz aracınızla Ayder’i ziyaret ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Otelimizden Ayder Yaylası’na ulaşım araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Hemen Konum Al

Yukarıdaki aktiviteler ve geziler için otel resepsiyonumuzla iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page